U 4. kolu engleske Premier lige Leeds United i Manchester City su remizirali 1:1.

Građani su poveli u 17. minuti golom Sterlinga i činilo se da će doći do lagane pobjede jer su dominirali i propustili su nekoliko sjajnih šansi.

Ipak, nakon pola sata probudio se i Leeds koji je imao dvije dobre šanse do kraja prvog dijela, a do izjednačujućeg gola stigli su u 59. minuti.

Nakon kornere Ederson je slabo reagovao, lopta se odbila do Rodriga koji je iz blizine poslao u mrežu za 1:1.

Do kraja meča obje ekipe su imale nekoliko izrazitih šansi, ali je do kraja ostalo 1:1.

Bodom svakako više mogu biti zadovoljni domaći, dok su Građani nastavili prosipati bodove nakon poraza u prošlom kolu od Leicestera 2:5.