Novak Đoković poražen je u polufinalu Australian Opena.

Srpski tenisač stigao je na prvi Grand Slam turnir sezone s ciljem da povisi rekordne brojke u osvajanju Grand Slam turnira (ima ih 24) i Australian Opena (ima ih 10), no zaustavljen je pred finalom. Bolji od najboljeg na svijetu bio je četvrti nositelj, Talijan Jannik Sinner 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:3. Bio je to sedmi međusobni ogled ove dvojice tenisača, a Sinner je pobjedom smanjio omjer na 3:4.

Tek 35 minuta trajao je prvi set u kojem je Đoković napravio 15 neprisiljenih pogrešaka i dvaput gubio svoj početni udarac. Prvi i jedini gem osvojio je za smanjenje rezultata na 1:3. Dvaput je pretrpio break i u drugom setu, kod 1:1 i 4:2 za Sinnera pa se nakon sat i 13 minute igre ušlo u treću dionicu.

Sinner propustio meč-loptu

Obojica su bila sigurna na svom početnom udarcu cijeli treći set pa je rasplet dobio u dramatičnom tie-breaku. Drame je bilo i prije te 13. igre. Pri rezultatu 5:5 i 40:40 na Đokovićev servis meč je bio prekinut nekoliko minuta jer se ukazivala pomoć osobi kojoj je pozlilo na tribinama.

Sinner je imao šansu riješiti pitanje pobjednika u tie-breaku i plasirati se u finale Australian Opena nakon što je od 2:4 stigao do meč-lopte kod 6:5. Uslijedila su tri Đokovićeva uzastopna poena i ulazak u četvrti set nakon dva i pol sata borbe u Melbourneu.

Sinner prvi put u finalu Grand Slama

Ključni trenutak četvrtog seta dogodio se kod 2:1 za Talijana. Đoković je sjajno otvorio svoj servis-gem, poveo 40:0, a onda izgubio pet poena u nizu za Sinnerov break i prednost koju je četvrti nositelj turnira uz nešto muke potvrdio u sljedećoj igri. Tu prednost nije ispustio do kraja meča dugog 3 sata i 22 minute za svoj prvi plasman u finale Grand Slam turnira.

U njemu će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog susreta, u kojem se sastaju treći nositelj Daniil Medvjedev i šesti nositelj Alexander Zverev, prenosi Index.