Mlada fudbalska reprezentacija Njemačke plasirala se u finale Evropskog prvenstva pobjedom nad Nizozemskom rezultatom 2:1.

Nakon što je Portugal izbacio branitelje titule, ekipu Španije, saznali smo i drugog finalistu Eura U-21. To je selekcija Njemačke.

Nijemci su fenomenalno otvorili meč i imali su već nakon uvodnih minuta dva gola prednosti. Florian Wirtz je u prvoj i osmoj minuti pogađao za sigurno vodstvo.

To je bio rezultat prvog dijela, a u nastavku Nizozemci su uspjeli smanjiti rezultat i vratiti dramu. U 67. minuti pogodio je Perr Schuurs.

Mogli su Nizozemci do poravnanja i produžetaka. Myron Boadu je imao veliku priliku u 72. minuti, ali je bio neprecizan, a onda mu je poništen gol četiri minute do kraja.

Ostalo je 2:1, tako da je Njemačka zakazala veliko finale protiv Portugala koje je na rasporedu u nedjelju.