
U Banjoj Luci bi danas trebala biti održana sjednica Skupštine akcionara kompanije „Elektroprenos-Elektroprijenos BiH“.
Kako bi se Skupština održala potrebno je da joj prisustvuju predstavnici akcionara – odnosno entitetski premijeri Nermin Nikšić i Radovan Višković, te članovi Upravnog odbora kompanije.
Na pitanje BHT-a je li zbog važnosti kompanije prinuđen da ide na Skupštinu, a s obzirom da će tamo biti Radovan Višković, premijer FBiH Nermin Nikšić kaže da nije prinuđen i da bi mogao da bojkotuje Skupštinu, ali bi to značilo blokadu Elektroprenosa BiH.
– Pravosuđe radi svoj posao, za Viškovićem je raspisana potjernica, ali on je još uvijek premijer entiteta RS, akcionar u Skupštini Elektroprenosa, bez njegovog učešća nema Skupštine, nema važnih odluka koje čekaju usvajanje finansijskog plana i plana investicija – kaže Nikšić i dodaje: “Bez toga, bez širenja naše prenosne mreže, sve što pričamo o obnovljivim izvorima energije, o solarima, vjetroparkovima, pada u vodu, jer nemamo kapaciteta da prihvatimo tu električnu energiju koja se bude proizvodila”.
Nikšić naglašava da bez dileme daje punu podršku pravosudnim institucijama.
– Ali ako biram između toga hoću li iskazivati tu podršku tako što neću učestvovati u radu, ja biram da radim svoj posao jer smatram da je vrlo važno da Skupština ne blokira rad ovako bitne kompanije – rekao je Nikšić, piše Fena.
(24sata.info)