Odigrano je pet mečeva u okviru Bundeslige, ali je cijelo kolo zasjenio debitant Erling Braut Haaland koji je preokrenuo duel Augsburga i Dortmunda.

Augsburg je imao visoko vodstvo na svom terenu protiv Dortmunda, bilo je 3:1 do 56. minute kada nevjerovatni Norvežanin ulazi u igru i pokazuje kakav je već igrač.

U zvaničnom debiju za Dortmund trebale su mu tri minute za prvi gol, a onda je do kraja utakmice dodao još dva za het-trik koji će se dugo prepričavati. Završeno je rezultatom 5:3 u korist gostiju.

Jedan od zanimljivijih mečeva odigrali su Hoffenheim i Frankfurt, a gosti su na kraju slavili rezultatom 2:1 golovima Dosta i Chandlera. Bosanskohercegovački reprezentativac Ermin Bičakčić nije ulazio u igru u ovom meču.

Gostujuće pobjede ostvarili su Werder nad Fortunom (0:1) i Freiburg nad Mainzom (1:2), dok je Koln bio siguran protiv Wolfsburga i slavio rezultatom 3:1.