Fudbaleri Manchester Cityja odbranu titule u Premier ligi počeli su pobjedom protiv West Hama u Londonu rezultatom 2:0.

Utakmicu u prestonici Engleske obeležio je Erling Haaland, ljetošnje pojačanje Građana iz Borussije Dortmund, koji je bio strijelac oba pogotka za tim Pepa Guardiole.

City je dominirao na “London stadionu“, 75 posto vremena imao je loptu u posjedu, ali i samo dva udarca u okvir gola Čekićara.

Nevjerovatni Norvežanin je u 36. minutu sa bijele tačke donio prednost svom timu i to nakon što je izborio najstrožu kaznu posle duela sa rezervnim golmanom West Hama Alphonsom Oriolom. Mladi napadač je preuzeo odgovornost i snažnim udarcem upisao prvenac u šampionatu Engleske.

Na drugi gol čekalo se do 65. minutu, a ponovo je u prvom planu bio Haaland. Kevin de Bruyne je sjajno asistirao, ostavio je Norvežanina “jedan na jedan“ sa Areolom i odličnom napadaču nije bilo teško da loptu prosijedi u mrežu.

Nevjerovatan je podatak da je Haaland najmanje po dva pogotka postigao na debiju u Bundseligi, Ligi šampiona i sada Premier ligi.

City u sljedećem kolu dočekuje Bournemouth, a Čekićari gostuju Nottingham Forrestu.