Na otvaranju 5. kola m:tel Premijer lige BiH, Mladost DK je na Grbavici priredila senzaciju savladavši Željezničar sa 0:1.

Plavi su silovito otvorili meč. Već na startu Veselinović je prijetio udarcem iskosa, ali Bukvić je odbranio. U 3. minuti Lendrić se našao u dobroj prilici, međutim pogodio je prečku.

Mladost se zatim oslobodila početnog pritiska Plavih, a u 11. minuti imali su najbolju šansu. Anel Dedić je došao do jedne lopte, zaobišao je i Erića, ali na gol-liniji loptu je izbacio Miletić.

Željo je potom izveo nekoliko kornera, solidne šanse propustili su Veselinović i Lendrić, a na drugoj strani udarac Dejanovića zaustavio je Erić.

I onda u 32. minuti šok na Grbavici. Mladi napadač Nedim Hadžić se izborio za jednu loptu i pored dva stopera Željezničara sa 16 metara je pogodio same rašlje za 0:1 nakon prvog dijela.

U nastavku je Osim izmjenama pokušao razdrmati svoju ekipu, ali ni to nije imalo efekta.

Mladost je ponovo prijetila u 50. minuti, ali udarac Dedića sa distance otišao je preko gola. Dvije minute kasnije domaći su imali najbolju šansu za izjednačenje.

Lendrić je sve lijepo uradio i namjestio se, ali Bukvić je sjajno zaustavio njegov udarac sa desetak matara.

Nakon toga, umjesto opsade gola gostiju koja se očekivala, Mladost je djelovala bolje i kontrolisala je dešavanja na terenu. Nedim Hadžić je briljirao, stoperi Željezničara nisu imali rješenje za njega, a Plavi pogotovo nisu imali ideje u napadu.

Željo je pokušavao preko rezervista Subašića i Bekrića, ali bilo je to vrlo slabo. Indisponirani domaći fudbaleri do kraja su teško dolazili u prilike, a kada je Lendrić u 90. minuti sa pet metara promašio zicer, jasno je bilo da Mladost potpuno zasluženo odnosi puni plijen sa Grbavice.

Željezničar – Mladost DK 0:1 (Hadžić 32’)

Stadion: Grbavica. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: Miletić, Kosorić (Željezničar); Dedić, Hiroš, Begić, Mahmić (Mladost DK).

Željezničar: Erić, Stevanović (od 63. Blažević), Kosorić, Miletić, Mujezinović (od 70. Bekrić), Juričić (od 46. Jamak), Štilić, Alispahić (od 82. Hajrić), Veselinović (od 46. Subašić), Lendrić, Šehić.

Mladost: Bukvić, Alić, Vazda (od 88. Mirkov)., Hadžić, Hiroš (od 78. Begić), Lalić, Dedić (od 78. Biber), Mujarić (od 55. Hrustanović), Dejanović (od 88. Buhač), Mahmić, Nikolić.