Fudbaleri Posušja pobijedili su danas na Mokrom docu ekipu Željezničara sa 1:0, u susretu 27. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Posušje je nastavilo sa dobrim igrama u proljetnom dijelu prvenstva i zabilježilo šestu pobjedu u ovom dijelu sezone.

S druge strane, Željezničar je novim porazom nastavio agoniju i ostaje na začelju tabele te mu i dalje slijedi grčevita borba za opstanak. Gosti su skoro cijeli meč imali igrača više, nisu iskoristili ni jedaneaesterac te su pognute glave napustili stadion u Posušju.

Pitanje pobjednika odlučeno je već u 15. minuti kada je Rozić iskoristio dodavanje Lucića, namjestio se u šesnaesetrcu i pogodio donji lijevi ugao gola gostujuće ekipe.

Tri minute kasnije penal za Željezničar. Lucić je u šesnaestercu oborio Boljevića, a sudija je pokazao na bijelu tačku i igraču Posušja crveni karton. No, najstrožiju kaznu nije uspio u gol pretvoriti Krpić čiji je udarac odbranio golman Galić.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao nekoliko poluprilika preko Krpića i Mekića ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Željezničar je konstantno napadao, a najbolju priliku imao je ponovo Krpić koji je pogodio prečku.

Na kraju je ostalo 1:0, a Posušja je 11. pobjedom došlo u priliku da se uključi u borbu za mjesto koje vodi u evropska takmičenja.