Prevara na koncertu - X

Direktorica za ljudske resurse američke tehnološke kompanije, Kristin Cabot, podnijela je ostavku nakon što je tokom koncerta benda Coldplay snimljena kako se grli s izvršnim direktorom kompanije, Andyjem Byronom.

Naime, njen odlazak uslijedio je svega nekoliko dana nakon što je ostavku dao i bivši izvršni direktor kompanije, Andy Byron.

Nakon što su shvatili da su uhvaćeni kamerom, frontmen Coldplayja Chris Martin je pred publikom rekao: “Ili imaju aferu, ili su samo jako stidljivi”.

Video, na kojem se par njiše u ritmu muzike na koncertu prije nego što su pokušali pobjeći od kamere, skupio je milione pregleda na društvenim mrežama. Zatim je dijeljen na različitim platformama, pretvoren u memeove i bio predmet ismijavanja u televizijskim emisijama.

Inače, Astronomer je izdao saopšenje u kojem najavljuje istražni postupak, bez izričitog navođenja video-snimka te je objavio da će izvršni direktor biti stavljen na dopust.

Sljedećeg dana kompanija je objavila da je gospodin Byron dao ostavku.

Kompanija, koja se bavi obradom podataka, analitikom i vještačkom inteligencijom, najavila je da je suosnivač i direktor za razvoj proizvoda Pete DeJoy imenovan vršiteljem dužnosti izvršnog direktora.

“Događaji proteklih dana privukli su medijsku pažnju kakvu rijetko koja kompanija – a kamoli startup u našem malom kutku svijeta podataka i AI – ikada doživi”, rekao je DeJoy u svom obraćanju nakon preuzimanja dužnosti.

Naglasio je da je kompanija gotovo preko noći postala “ime koje svi znaju” te da će nastaviti putem napretka i “predanosti izgradnji nečeg velikog”.

(4sata.info)