Barcelona je ispala iz četvrtine finala Kupa Kralja, a katalonski klub poražen je od Athletic Bilbaa na gostovanju golom u sudijskoj nadoknadi (1:0).

Katalonski tim krenuo je ofanzivno na početku, a Anssumane Fati je imao dvije velike šanse. Prvo u petoj, a zatim u osmoj minuti. Inaki Williams je zatresao mrežu Barcelone u desetoj minuti, ali gol je poništen zbog ofsajda. Prijetio je i Raul Garcia u 31. minuti, ali njegov udarac otišao je pored lijeve stative.

Do kraja prvog poluvremena nije više bilo većih šansi, a mirnije je protekao i početak drugog dijela utakmice. Antoine Griezmann je imao veliku priliku u 70. minuti, ali mu je Unai Simon sjajno odbranio. Golman domaćih zaustavio je i Messija u 88. minuti, a onda je uslijedio šok u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je za pobjedu Bilbaa pogodio Inaki Williams.

U rosteru domaćih za ovaj susret nije bilo Kenana Kodre.