Najbolji teniser svijeta Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu Roland Garrosa od Rafaela Nadala 3-1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (4).

Meč na „Philippe Chatrieru“ trajao je četiri sata i 14 minuta, a Španac će šestu godinu uzastopno igrati polufinale Grand Slam turnira koji je dosad osvojio 13 puta.

Đoković je branio titulu u Parizu, a u četvrtom setu je imao prednost od 4:1 i propustio je veliku šansu da meč uvede u peti set.

Nadal će za plasman u finale igrati protiv Alexandera Zvereva, koji je u utorak eliminisao Carlosa Alcaraza u četiri seta.

Epizoda broj 59 najvećeg rivalstva u historiji tenisa i deseti sudar na pariškoj šljaci pripao je petom teniseru svijeta. Od prethodnih devet, Španac je dobio osam, ali Đoković je slavio prošle godine i jedini je koji je pobijedio Rafu u Parizu (2015, 2021), uz Robina Soderlinga (2009).

Novak u međusobnim duelima sada vodi 30-29.

Srbin i Španac zajedno imaju 41 Grand Slam titulu, a Rafa će imati priliku da dođe i do 22. Novak Đoković i Rodger Federer imaju po 20.