Prvo poluvrijeme utakmice petog kola kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo između Bosne i Hercegovine i Njemačke u Bugojnu završeno je neriješenim rezultatom 15:15.

Rukometaši BiH veći dio poluvremena pružali su dobar otpor i uspijevali držati rezultatski priključak protiv favorizovanog protivnika. Nijemci su uglavnom imali rezultatsku prednost, ali su izabranici selektora Obrvana, uprkos povremenim problemima u organizaciji napada, uspijevali pronalaziti pukotine u stamenoj odbrani gostiju.

Nijemci su iz brzih kontranapada kažnjavali tehničke greške bh. tima i u 19. minuti poveli s tri gola razlike. No, rukometaši BiH nisu posustajali pa su do 25. minute uspjeli poravnati rezultat, a potom i prvi put povesti (13:12). Ipak, Nijemci su u nastavku ponovo preuzeli igru i preko nezaustavljivog Schillera došli do preokreta i novog vodstva. Gosti su imali dva gola prednosti, ali je BiH do kraja uspjela anulirati zaostatak i pogotkom Prcea u posljednjoj sekundi na odmor otići s neriješenim rezultatom.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Ovčina sa četiri i Perić sa tri gola, dok je Njemačku predvodio Schiller sa sedam pogodaka uz stopostotan učinak.