Miami Heat nastavlja svoj senzacionalni pohod prema NBA finalu, od kojeg ga dijele još samo dvije pobjede.

Heat je u drugoj utakmici finala Istoka u Bostonu slavio 111:105 i tako napravio dvostruki “break” te već u sljedeće dvije utakmice kod kuće može dovršiti posao i postati tek drugi osmi nositelj u povijesti koji se probio do finala, prenosi Index.

Jimmy Butler standardno je bio najbolji strijelac Miamija s 27 poena, Caleb Martin je s klupe dodao 25, a Bam Adebayo je zablistao s 22 poena, 17 skokova i devet asistencija. Celticse je predvodio Jayson Tatum s 34 poena, 13 skokova i osam asista, ali potpuno je podbacio Jaylen Brown sa samo 16 poena uz šut 7/23.

Miami je u prvoj četvrtini stvorio prednost od osam poena, ali Boston ju je izbrisao serijom 21:2 i kontrolirao utakmicu do posljednje četvrtine, u kojoj je imao najvećih 12 poena viška deset i pol minuta prije kraja. Možda bi ga i zadržali da Grant Williams nije napravio istu pogrešku kao Memphisov Dillon Brooks protiv LA Lakersa.

Butler preokrenuo, suigrači dovršili posao slobodnim bacanjima

Krilni igrač Grizzliesa provocirao je i omalovažavao LeBrona Jamesa, koji ga je zatim uništio i nastavku serije. Williams je isto činio Jimmyju Butleru, s istim posljedicama. Butler je odgovorio s pet poena u nizu i vratio Heat u igru, da bi tri minute prije kraja pogodio za izjednačenje na 100:100, a zatim i za vodstvo, koje Miami više nije ispustio.

U zadnjoj minuti Gabe Vincent je zabio za 107:103, nakon čega su on i Max Strus pogodili po dva slobodna bacanja kojima se odbili nalete Celticsa da ipak u zadnji čas dođu barem do produžetka.

Serija se sada seli u Miami, gdje se treća utakmica igra u noći s nedjelje na ponedjeljak, a četvrta s utorka na srijedu. Celticsima treba barem jedna pobjeda da bi uopće vratili seriju u Boston i pokušali se spasiti nakon što su kiksali u obje utakmice kod kuće.

Miami je u doigravanje ušao kroz play-in, a onda šokirao prvopostavljene Milwaukee Buckse u prvom krugu, rutinski izbacio New York, a sad i napravio golem posao u Bostonu protiv najvećeg preostalog favorita Istoka.