Manchester United i Everton podijelili su bodove u prvom meču meču sedmog kola engleske Premier lige. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Solskjaer je sve iznenadio odlukom da na klupi ostavi Ronalda i Pogbu. U prvom poluvremenu viđen je ravnopravan meč, iako je Manchester imao mnogo veći posjed lopte. Do vodstva su Crveni đavoli mogli već u šestom minutu kada je Martial za nijansu bio neprecizan. U 21. minuti Pickford je zaustavio pokušaj Cavanija.

Prvu šansu Everton je imao preko Graya u 34. minutu, ali je De Gea sjajno odbranio. Domaće je u vodstvo doveo Martial na asistenciju Fernandesa u 43. minutu. Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u meču do 65. minutu. U međuvremenu su ušli Ronaldo i Sancho umjesto Cavanija i Martiala. U pomenutom 65. minutu Townsend je iskoristio pas Doucourea i donio izjednačenje timu iz Liverpula.

U nastavku je United napadao uglavnom jalovo. U 86. minutu Mina postiže drugi gol za Everton, ali je poništen zbog ofsajda. Do kraja se skor nije menjao.

I United i Everton imaju po 14 bodova, kao i vodeći Liverpool, ali Manchester i Everton imaju meč više.