Manchester City je u utakmici 25. kola engleske Premier lige pobijedio Arsenal na Emiratesu (0:1), a jedini pogodak na utakmici postigao je Raheem Sterling.

Arsenal je veoma loše otvorio utakmicu. Nakon samo 70 sekundi Raheem Sterling je pogodio za prednost Građana. Topnici su u prvih pet minuta uspjeli imati samo desetak kontakata s loptom. Nije bilo ozbiljnijih prilika do kraja poluvremena.

Domaći su nakon primljenog gola igrali dobro u odbrani, ali u završnici im je falilo pasova i agresivnosti. Ni u drugom poluvremenu nije bilo pretjerano uzbudljivo. Najbolje šanse su imali Ilkay Gundogan u 56. minuti i Gabriel Jesus desetak minuta prije kraja, ali rezultat se nije mijenjao.

Za Sterlinga je uspio postići treći uzastopni pogodak protiv Arsenala na gostovanju. To su uspjela samo još dva igrača ranije – Nicolas Anelka i Ian Harte.