U subotnjem terminu od 16 sati odigrane su četiri utakmice engleskog Premiershipa. Najučinkovitiji bio je Manchester City, koji je sa pet golova ispratio nemoćni Norwich.

Sreća definitivno nije pogledala Kanarince kada je izašao raspored za novu sezonu. Prvo kolo Liverpool, drugo City. Praktično gore nije moglo. Očekivano, nula bodova, nula golova, a primili su ih sedam…

City je bio nešto ubjedljiviji od svog ljutitog rivala iz prethodnih sezona. Sa pet golova ispratili su ekipu Daniela Farkea, a momenat meča dogodio se u 22. minutu kada je prvijenac postigao skupocjeni Jack Grealish. Imao je sreće, lopta ga je pogodila ka putu u gol, ali ne smeta, ni njemu, a ni njegovim saigračima.

Tim Krul je postigao autogol i tako otvorio meč, a potom su se upisivali još Aymeric Laporte, Raheem Sterling i Riyad Mahrez.

Približno efikasno bilo je u meču Leedsa i Evertona. Međutim, tu su efikasnost dva tima podijelila budući da je bilo 2:2. Rafinha je u 73. minutu uspio “poništiti” pogodak Demaraia Graya za 1:2 i postavi konačan rezultat. Asmir Begović je meč odgledao s klupe Evertona.

No, najupečatljivjiji momenat ovog popodneva desio se na Villa Parku gdje je u izvedbi Dannyja Ingsa domaća Aston Villa savladala Newcastle. Njegov prvi pogodak bio je prekrasno djelo. Makazicama je uhvatio loptu i “zapalio” domaće navijače. Do kraja je El Ghazi realizovao penal za 2:0.