Manchester City je ostvario veoma ubjedljivu pobjedu protiv Aston Ville na gostovanju u utakmici 22. kola engleske Premier lige (1:6). Na Villa Parku hat-trick je postigao argentinski napadač, Sergio Aguero.

Građani su krenuli ofanzivno od prve minute, a u prednost su došli golom Riyada Mahreza u 18. minuti. Samo šest minuta poslije isti fudbaler udvostručio je prednost gostiju. Gabriel Jesus je imao dobru šansu u 26. minuti, ali je šutirao preko gola. Ipak, nedugo nakon toga Sergio Aguero je pogodio za 0:3.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Jesus je na asistenciju Kevina De Bruynea povisio prednost Manchester Cityja na 0:4.

U drugom poluvremenu Manchester City je postigao još dva pogotka, oba preko Aguera, koji je tako kompletirao hat-trick i postao igrač koji je postigao najviše hat-trickova u historiji Premiershipa (12), srušivši rekord Alana Shearera iz 1999. godine.

Također, Aguero je postao i najbolji inostrani strijelac u historiji Premiershipa sa 177. postignutih pogodaka, srušivši Thierryja Henryja, a izjednačio se sa Lampardom na listi najboljih strijelaca svih vremena.

Do kraja meča je Aston Villa uspjela postići utješni pogodak preko El-Ghazija s bijele tačke.