VIDEO / Počeo slaviti pobjedu, a do kraja ostao još jedan krug

Atletičar iz Etiopije Hagos Gebrhivet napravio je bizanu stvar tokom trke na 5.000 metara u okviru Dijamantne lige u Lozani kada se preračunao u brojanju krugova do kraja, zbog čega je ostao bez snage i umjesto pobjede koju je ranije proslavio završio je na 10. mjestu.

Naime, ovaj atletičar je 800 metara prije kraja, odnosno dva kruga, mislio da ga samo krug dijeli od prve pozicije i krenuo je u završni šprint i kada je prošao kroz cilj pomislio je da je ostvario pobjedu.

Ipak, shvativši da je ostao još jedan krug, Gebrhivet je u potpunosti izgubio snagu, usporio je i propustio brojne takmičare da ga preteknu i na kraju je trku završio na 10. mjestu.

Ova bizna situacija u veoma kratkom periodu postala je hit na društvenim mrežama, a pored brojnih šaljivih komentara, Gebrhiwetu je pružena i velika podrška kao motivacija da u budućnosti nastavi s treniranjem i jednog dana dođe do pobjede.