U terminu od 18:55 odigrane su dvije utakmice petog kola grupne faze Lige prvaka, a u skupini H Basaksehir je poražen na svom terenu od RB Leipziga (3:4), te se time oprostio od šansi da za plasman dalje u Ligi prvaka, a za treće mjesto, koje vodi u Evropsku ligu, ostaju im minimalne šanse, može se reći i nerealne.

RB Leipzig je poveo pogocima Poulsena u 26. i Mukielea u 43. minuti, a onda se Basaksehir vratio koliko-toliko u igru u trećoj minuti sudijske nadoknade. Tada je Edin Višča iz konera uposlio Kahvecija na rubu šesnaesterca, a veznjak domaćih je pogodio za 1:2.

Višća je izašao iz igre u 65. minuti, a malo prije toga postigao je pogodak koji je poništen zbog ofsajda. Olmo je u 66. minuti donio novo vodstvo njemačkoj ekipi. Kahveci je sa nova dva pogotka donio neriješen rezultat. Pogađao je u 72. i 85. minuti, a onda je Soroth u drugoj minuti nadoknade donio pobjedu Nijemcima.

Leipzig je ovom pobjedom napravio veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu, a Basaksehiru za treće mjesto treba pobjeda protiv PSG-a u posljednjem kolu i to rezultatom koji će im donijeti i bolji međusobni omjer, što je pomalo nerealno. I to uz to da Parižani večeras izgube od Manchester Uniteda.

U drugom večerašnjem susretu Krasnodar je sa minimalnih 1:0 pobijedio Rennes u grupi E. Jedini strijelac na utakmici bio je Beg.