Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Semi Final - France v Morocco - Al Bayt Stadium, Al Khor, Qatar - December 14, 2022 France's Hugo Lloris in action with Morocco's Zakaria Aboukhlal REUTERS/Fabrizio Bensch

Golman reprezentacije Francuske Hugo Lloris već je postavio jedan rekord na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a u finalu će zabilježiti još jedan.

U finalu u kome će Francuska za odbranu svjetskog trona igrati protiv Argentine, Lloris će postati golman sa najviše odigranih mečeva na Mundijalima.

U polufinalnom meču protiv Maroka, Lloris je izjednačio rekord koji je do sada držao Manuel Neuer sa 19 odigranih mečeva na šampionatima svijeta, a u nedjelju će 20. put stajati među stativama i postati novi rekorder.

Lloris je na šampionatima svijeta debitovao 2010. godine u Južnoj Africi i od tada na mečevima Francuske na Svjetskom prventsvu nije stajao na golu samo dva puta – protiv Danske u trećem kolu grupne faze Mundijala u Rusiji i ove godine protiv Tunisa. U oba navrata je Francuska već imala obezbijeđen prolaz dalje.

Fabian Barthez i Thierry Henry odigrali su po 18 mečeva za reprezentaciju Francuske na svjetskim smotrama fudbala što je bio rekord Tricolora koji je Lloris također oborio ove godine.

(24sata.info)