Fudbaleri Liverpoola pobedili su Watford rezultatom 2:0 u meču 31. kola Premier lige na svom Anfieldu i tako postali lideri prvenstva Engleske, ali s utakmicom više od Manchester Cityja.

Gosti su bili ravnoporavan rival i imali veliku priliku u 22. minutu Juraj Kucka je izašao sam ispred golmana Alissona, ali je Brazilac sjajno odbranio.

Već u narednom napadu uslijedila je kazna, Joe Gomez je odlično centrirao, a Diogo Jota, u svom stilu, udarcem glavom donio prednost Liverpoolu.

Veliku priliku za izjednačenje imao je Joao Pedro u 57. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola.

Imala je ekipa Jurgena Kloppa još nekoliko prilika preko raspoloženog Jote i Firmina da postigne pogodak i tako riješi meč, ali je konačna odluka pala tek u 88. minutu kada je Kucka skrivio jedanaesterac, a Fabinho sjajno izveo penal i potvrdio pobjedu Redsa.

Liverpool je trenutno lider Premier lige sa 72 boda, dva više od Manchester Cityja, koji svoj meč 31. kola igra od 16 sati protiv Burnileya.

Watford je na 18. mestu sa 22 boda i borit će se za opstanak do kraja šampionata.