Liverpool je večeras na Anfieldu bez većih problema sa 3:0 savladao ekipu Leicestera, a rezultat je na kraju mogao biti i ubjedljiviji.

Oba ola Redsi su postigli u prvom poluvremenu. Prvi je mrežu Lisica tresao njihov fudbaler Evans, koji nakon kornera postiže nevjerovatan autogol pošto je glavom zakucao loptu u svoju mrežu za 0:1.

Vodstvo Liverpoola je udvostručio Diogo Jota u 41. minuti na asistenciju Robertsona.

U nastavku je Liverpool imao još nekoliko prilika, a najveća je bila ona Firminova iz 76. minute kada je pogodio stativu, a potom su lopto nakon njegovo šuta defanzivci Leicestera izbacili s gol-linije. Nakon toga i Mane pogađa stativu.

Konačnih 3:0 je u 87. minuti postavio Roberto Firmino.

Tako je Kloppov tim uprkos tome što je bio izuzetno oslabljen u ovom meču stigao do velika tri boda s kojim se na vrhu tabele poravnao s Tottenhamom, koji je ipak prvi zbog gol-razlike.

Leicester je na četvrtom mjestu s 2 boda manje.

Podsjećamo, Klopp u ovom meču nije mogao računati na Van Dijka, Salaha, Alcantaru, Alexander-Arnolda, Gomeza i još nekoliko bitnih fudbalera.