Manchester United je u dramatičnoj utakmici 3. kola grupe A Lige prvaka na Old Traffordu pobijedio Kopenhagen 1:0 i došao do prve pobjede u grupi i vratio se u borbu za prolazak.

Jedini gol na utakmici zabio je Harry Maguire u 72. minuti, ali pravi junak bio je Andre Onana koji je u sedmoj minuti nadoknade obranio penal Larssonu.

United je opet odigrao slabu utakmicu dok se danski prvak postavio hrabro i morao je povesti u 5. minuti. Maguire je ispao na centru, Elyounoussi je povukao kontru i našao Goncalvesa čiji udarac u velikoj šansi zaustavlja stativa. Domaćini nisu uspijevali napraviti ništa na polovini Kopenhagena koji je u 50. minuti opet imao veliku šansu, ali je Onana iz kuta izvadio odličan udarac Leragera.

Maguire zabio, Onana junak

Ten Hagova ekipa se mučila, ali je ipak povela u 72. minuti. Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Eriksena koji fantastičnim centaršutem na petercu nalazi Maguirea, a on glavom lijepo pogađa za 1:0. Šest minuta kasnije Garnacho je imao čisti zicer, ali je golman obranio da bi u nastavku akcije McTominay promašio praktički prazan gol.

I kad se činilo da će United do pobjede, u petoj minuti sudačke nadoknade Scott McTominay je skrivio penal. Potpuno nepotrebno je srušio Elyounoussija i, nakon što je VAR pregledavao snimku dvije minute, loptu je na bijelu tačku stavio Larsson, piše Index.

Vagao je Onanu i pucao snažno, ali je Unitedov golman fenomenalno obranio za ogromno slavlje na Old Traffordu. Ranije je u ovoj grupi Bayern u Istanbulu pobijedio Galatasaray 3:1 i napravio ogroman korak prema osmini finala.

Rezultati:

Benfica – Real Sociedad 0:1 (Mendez 63’)
Braga – Real Madrid 1:2 (Djalo 63’ / Rodrygo 16’, Bellingham 61’)
Lens – PSV 1:1 (Wahi 65’ / Bakayoko 55’)
Manchester United – Kopenhagen 1:0 (Maguire 72’)
Sevilla – Arsenal 1:2 (Gudelj 59’ / Martinelli 45'+4’, Jesus 53’)
Union Berlin – Napoli 0:1 (Raspadori 65’)                                                                       Inter: Salzburg 2:1