Bayern Munchen je pobijedio egipatski Al Ahly rezultatom 2:0 i tako se plasirao u finale Svjetskog klupskog prvenstva, gdje će igrati protiv meksičkog Tigresa.

Bavarci su napadali, a u 17. minuti Robert Lewandowski je pogodio za vodstvo od 1:0. Ovo je bio prvi pogodak poljskog napadača na Svjetskom klupskom prvenstvu i to je 12. takmičenje u kojem je uspio zatresti mrežu tokom dosadašnje karijere.

Al Ahly se dobro držao u prvom dijelu, a njemački klub imao je još nekoliko šansi preko Marca Roce, Lewandowskog i Alphonsa Daviesa. Bayern je imao potpunu kontrolu i u drugom dijelu utakmice, a dobru šansu imao je Thomas Muller u 57. minuti.

Leroy Sane je u 86. minuti uposlio Lewandowskog za 2:0 i tako su Bavarci potvrdili pobjedu protiv najtrofejnijeg kluba na svijetu. Inače, egipatski klub u svojoj dosadašnjoj historiji osvojio je 118 trofeja.

Al Ahly je tako okončao impresivan niz od 32 utakmice bez poraza.