Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u polufinale Srpska opena.

On je napravio veliko iznenađenje i u četvrfinalu Srpska opena pobijedio najboljeg igrača svijeta i prvog nosioca Novaka Đokovića sa 6:4, 7:6.

Odavno Dušan Lajović nije odigrao jedan tako kvalitetan meč, da rješenja nije imao ni najbolji teniser svijeta Novak Đoković – poslije velike borbe i više od tri i po sata tenisa Dušan je trijumfovao u dva seta 6:4, 7:6 (8:6).

Lajović je bio bolji teniser od Đokovića u Banjaluci i zasluženo došao do vjerovatno najveće pobjede u svojoj karijeri.

Đoković je u četvrtom meču na šljaci ove sezone doživio i drugi poraz i pokazao da nije u najboljoj formi pred masterse u Madridu i Rimu i drugi grend slem u sezoni na Rolan Garosu.

Lajović je od starta meča bio fokusiran i motivisan i uspjevao da neutrališe Novakova najjača oružja, piše RTS.

Istina, i sam Novak je doprinio velikoj Ducijevoj pobjedi, pošto je u dva seta iskoristio samo jednu od 16 brejk lopti.

Lajović je prvi došao do brejka na meču, a taman kada je Novak uspio da ga nadoknadi uslijedio je novi i to za 5:4 u prvom setu.

Siguran servis gem značio je i osvajanje prvog seta za Lajovića, prvog u međusobnim duelima protiv Đokovića.

U drugom dijelu igre bilo je brejk prilika na obje strane, ali ne i samih brejkova, pa je pobjednika drugog dijela odlučivao taj-brejk.

Novak je rano poveo 4:2, a zatim i 6:3, pa se činilo da nas očekuje i treći set.

Ipak, Lajović pravi veliki preokret, vezuje pet poena i dolazi do trijumfa nad najboljim teniserom svijeta.

Duci će se za plasman u finale boriti protiv pobjednika meča između Miomira Kecmanovića i Čeha Jiržija Lehečke.