Pet utakmica osmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrano je u terminu od 15:30 u kojima su mnogo više uspjeha imale domaće ekipe.

Veliki derbi odigran je u Kaknju gdje je Rudar slavio rezultatom 2:1 protiv TOŠK-a. Domaćin je u finišu prvog dijela krunisao nešto bolju igru, a pogodak je postigao Fahrudin Kovač. Igrao se 39. minut.

U nastavku bolja igra gostiju koji stižu do zasluženog poravnanja. Igrao se 56. minut kada je Husein Poturalić pogodio mrežu domaćina. Ipak, Kovač je ponovo pogodio u finišu sa bijele tačke i riješio pitanje pobjednika.

Zanimljiv meč odigrali su Orašje i Jedinstvo, a tri boda je upisao domaćin pobjedom rezultatom 2:1.

Orašje je sjajno odigralo u prvom poluvremenu i vodilo je rezultatom 2:0 nakon prvih 45 minuta. Za domaćine su pogađali Hodžić i vidović. U nastavku su gosti samo uspjeli smanjiti rezultat, a strijelac je bio Mujagić.

Rutinske pobjede na svom terenu upisali su Travnik nad Igmanom (2:1), kao i Slaven protiv Čapljine (2:0), dok je Bratstvo u finišu slomilo otpor Budućnosti i slavilo rezultatom 3:1.