Trener Slobode Gradimir Crnogorac jučer je na press-konferenciji istakao kako njegov tim godinama ima negativan skor protiv Širokog Brijega.

Ali, svakom crnom nizu dođe kraj, pa i tom dugom četiri godine bez pobjede u međusobnim susretima. Mada se vjerovatno niko nije nadao da će baš ovako ubjedljivim trijumfom Sloboda to učiniti.

Širokobriježani su došli s nadom da će pobijediti i zasjesti na lidersku poziciju Premijer lige BiH, a Tušanj su napustili s tri gola u mreži.

Košmar za goste najavio je već u petoj minuti Said Husejinović, koji je prelijepim pogotkom podsjetio na velike dane. Ušao je iskosa u šesnaesterac i preciznim prizemnim šutem pogodio suprotni kut gola Širokog.

Gosti su zatim krenuli po izjednačenje, napravili veliki pritisak i nekoliko dobrih šansi, ali sve se prosulo u 36. minuti. Tada je, naime, golman ekipe s Pecare Martin Zlomislić dobio crveni karton nakon neopreznog faula izvan šesnaesterca nad Osmićem, koji je istrčavao kontranapad.

Ispostavit će se, to je bio ključni trenutak susreta. S igračem manje, Široki više nije bio toliko opasan, a Tuzlaci su nastavili puniti mrežu gostiju. Na samom kraju prvog poluvremena Tomašević je topovskim udarcem udvostručio prednost domaćih.

U drugom dijelu Širokobriježani su i brojčano inferiorniji uspjeli stvoriti nekoliko prilika, ali nije išlo. Još su primili treći gol, Dženis Beganović je postigao prvijenac za 3:0, na asistenciju prezimenjaka Amara u 73. minuti. Bio je to ujedno i konačan rezultat za prvi poraz Širokog u ovoj sezoni.

Sloboda – Široki Brijeg 3:0 (Husejinović 5’, Tomašević 45’, Dž. Beganović 73’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Miloš Gigović.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Uzelac, A. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Husejinović, Dž. Beganović, Osmić, Maksimović, Predragović.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Radeljić, Čuljak, Marić, Begić, Pervan, Ćorić, Jurilj, Jović.