Odigrane su četiri utakmice 23. kola njemačke Bundeslige, a minhenski Bayern je sa ubjedljivih 5:1 na svom terenu savladao ekipu Kolna.

U prvom poluvremenu su Bavarci postigli dva gola preko Choupo-Motinga i Lewandowskog, da bi na otvaranju drugog dijela Skhiri smanjio na 2:1 i vratio u život Jarčeve.

Ipak, Lewandowski se u 65. minuti svojim drugim golom pobrinuo da svojoj ekipi osigura miran finiš meča i novu pobjedu.

U finišu je pobjedu Bavaraca s dva gola ovjerio Serge Gnabry, koji je ušao s klupe, a pogađao je u 82. i 86. minuti za konačnih 5:1 i petardu u mrežu Kolna.

Trijumfovao je i Dortmund, koji je na svom stadionu sa 3:0 savladao novajliju u Bundesligi Arminiju iz Bielefelda. Strijelci za Milionere bili su Dahoud, Sancho i Reinier.

A strijelac je danas bio i bh. reprezentativac Sead Kolašinac, ali njegov gol za Schalke se može nazvati najviše utješnim pošto je Stuttgart deklasirao Rudare sa velikih 5:1.

Kolašinac je bio strijelac u 41. minuti susreta kada je odmjerenim i preciznim udarcem pogodio kontra-ugao gola domaćina i smanjio na 3:1.

Bentaleb je u 72. minuti propustio potpuno vratiti u igru Schalke pošto je promašio penal, a Stuttgart je to odmah kaznio i preko Klementa dvije minute prije kraja stigao do četvrtog gola, da bi konačnih 5:1 u nadoknadi postavio Didavi.