Fudbaleri Tottenhama nastavili su sa sjajnim rezultatima u Premier ligi i preko velikog rivala iz Sjevernog Londona, Arsenala, vratili su se na čelo tabele. Završeno je rezultatom 2:0.

Dvije ekipe u različitom raspoloženju dočekali su veliki derbi Sjevernog Londona, Tottenham u sjajnoj seriji, dok Arsenal na drugoj strani bilježi tri meča u Premier ligi bez pobjede.

Jose Mourinho je prepustio loptu na početku utakmice gostima, a onda jedna kontra, asistencija Harryja Kanea za Heung Min Sona koji postiže fenomenalan gol u 13. minuti.

Arsenal je nastavio kontrolisati posjed lopte, a gosti su prijetili iz kontri i prekida. Još jednu kontru istrčali su domaći u prvoj minuti nadoknade, ovaj put Son asistira za Kanea koji fanastičnim golom udvostručava prednost.

Nastavak je donio sličnu igru kao u prvom dijelu. Arsenal nije imao snage i kvaliteta za pogodak, pa je ostalo 2:0.

Tottenham se tako vratio na čelo tabele Premier lige, a Harry Kane i Heung Min Son nastavili su sa kombinovanjem golova, čime su bez ikakve dvojbe najbolji tandem današnjice.