Juventus je u utakmici 25. kola Serie A ubjedljivo savladao Speziju (3:0), a Cristiano Ronaldo je upisao još jedan jubilej.

Prvo poluvrijeme nije bilo previše sadržajno, a izdvaja se poništeni pogodak Federica Chiese iz desete minute i pogođena stativa Ronalda iz finiša prvog dijela.

Mirnije je počeo i drugi dio, a onda je u 62. minuti Alvaro Morata doveo Staru damu u prednost, da bi u 71. minuti Federico Chiesa udvostručio prednost torinskog kluba.

Ronaldo je u 89. minuti postavio konačan rezultat utakmice, a ovim golom je obilježio jubilej. Naime, ovo je za Portugalca bila 600. ligaška utakmica u karijeri.

U šestoj minuti sudijske nadoknade Galabinov je promašio penal za Speziju, prenosi SCsport.