Odigrana su prva dva duela nove sezone Lige prvaka, odnosno njene grupne faze, a Juventus je krenuo s pobjedom na gostovanju kod kijevskog Dynama.

Nije Stara dama do ove pobjede stigla baš tako lako, iako je konačni rezultat 0:2. Dynamo Kiev se pokazao kao dosta dobar protivnik na domaćem terenu, ali momci Andree Pirla su ipak uspjeli doći do pobjede od 0:2.

Za to najviše mogu zahvaliti večeras sjajnom Alvaru Morati, koji je postigao oba gola.

Bolji je Juventus bio u prvom poluvremenu, iako je Dynamo imao nešto više posjed lopte u svojim nogama. Bianconeri su uputili više šuteva ka golu Bushchana, koji je u nekoliko navrata dobro reagovao.

Drugo poluvrijeme Juventus otvara jako dobro i već u njegovoj prvoj minuti dolazi do pogotka. Kuluševski je asistirao, a Alvaro Morata zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Nakon toga je napadao ukrajinski klub, u nekoliko navrata i jako opasno prijetio, ali je Wojcieh Szczesny večeras bio na visini zadatka.

Odluka o pobjedniku pada u 84. minuti, kada nakon centaršuta Juana Cuadrada s desne strane lijepo glavom pogađa Morata i postiže svoj drugi gol večeras. Postavio je tako konačnih 0:2.

Druga utakmica je odigrana u Sankt Petersburgu, gdje je viđena prava drama u završnici, a kao pobjednik je iz duela Zenita i Club Bruggea izašao belgijski klub, koji slavi 1:2.

Brugge je vodio pogotkom Dennisa iz 63. minute, a poravnanje Zenitu donosi Horvath autogolom desetak minuta poslije.

Zenit je tada počeo napadati i pokušavati da dođe do preokreta, ali u trećoj miinuti sudijske nadoknade doživljava šok, pošto nakon jako lijepe akcije gostiju mrežu Kerzhakova trese De Katelaere.

Završilo je 1:2.