Odigrane su dvije utakmice 33. kola italijanske Serije A u terminu od 15 sati, a Inter je slavio minimalnu pobjedu protiv Verone (1:0), dok je Alvaro Morata fenomenalnim golom spasio Juventus poraza na gostovanju kod Fiorentine (1:1).

Fiorentina je imala nekoliko šansi na početku utakmice, a u 28. minuti dosuđen je penal za Viole. Udarac sa bijele tačke realizovao je Dušan Vlahović za 1:0. Do kraja prvog dijela Stara dama je imala dobru šansu preko Aarona Ramseyja.

Samo što se krenulo sa centra, fenomenalan pogodak je postigao Morata za 1:1, a gol možete pogledati OVDJE. Juventus je u drugom poluvremenu imao nešto više od igre, međutim pravih šansi nije bilo mnogo i do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.

Inter je napravio još jedan korak ka tituli pobjedom protiv Verone (1:0). Nerazzurri su imali nekoliko dobrih prilika, a samo je Matteo Darmian svoju iskoristio u 76. minuti i postigao jedini pogodak na utakmici.