U utakmica 20. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine u Doboju kod Kaknja Široki Brijeg je u posljednjim trenucima utakmice uspio doći do pobjede protiv Mladosti (0:1).

Prva veća šansa na utakmici desila se u 11. minuti kada je nakon loše reakcije Bukvića, Jurić pokušao lobovati golmana domaćih, ali lopta je otišla pored gola. Četiri minute poslije odlična akcija Širokog , a Čuljak je ubacio na drugu stativu za Vukoju koji je šutirao i Bukvić sjajno odbranio.

Mladost je bila bezopasna na početku utakmice, dok je Široki Brijeg bio konkretniji. Jurilj nije uspio zahvatiti loptu glavom nakon centaršuta s desne strane u 22. minuti. Uslijedio je mirniji period igre, a u 42. minuti Dedić je pokušao i bio neprecizan. Isti igrač šutirao je i u posljednjim trenucima poluvremena iz slobodnjaka, ali se rezultat nije mijenjao u prvom dijelu.

Mirno je protekao početak drugog poluvremena, a onda je u 64. minuti Jurilj izašao sam na Bukvća, ali je čuvar mreže Mladosti bio sjajan. Samo tri minute poslije Širokobriježani su imali novi zicer. Ikić je iz odlične situacije šutirao daleko preko gola. Majić je u 70. minuti pogodio okvir gola Mladosti direktno iz kornera.

Mladost je zaprijetila preko Vladića u 82. minuti, a onda je Dejanović povukao opasnu kontru dvije minute poslije, ali je sve želio sam i zakomplikivao, da bi na kraju udarac Dedića blokiran. U posljednjim trenucima utakmice Šabanović je napravio penal, a Jurilj sa bijele tačke pogodio je za 0:1.

Mladost – Široki Brijeg 0:1

Stadion: MGM Farm Arena (Doboj kod Kaknja). Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Šabanović, Mahmić, Klisura, Handžić (Mladost), Musa, Karačić (Široki Brijeg).

MLADOST DK: Bukvić, Žulj, Šabanović, Sadiku, Mahmić, Klisura, Dejanović, Dedić, Handžić (od 69. minute Begić), Hiroš, Hadžić (od 69. minute Vladić).

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Čuljak, Stanić, S. Jurić (od 65. Majić), Musa, M. Jurić, Begić, Vukoja, Ikić, Jurilj.