U velikom londonskom derbiju Chelsea je rezultatom 1:0 slavila protiv Tottenhama i tako zadala još jedan udarac Joseu Mourinhu.

Portugalski trener nije nikada doživio dva domaća ligaška poraza uzastopno, no to se večeras desilo.

‘Krivac’ za to je Jorginho. Eric Dier je u 24. minuti nespretno oborio Tima Wernera, a italijanski reprezentativac je bio siguran sa bijele tačke.

Tottenham je nastavio igrati kao i cijele sezone, prilično defanzivno i negledljivo, a jedinu priliku nakon slobodnog udarca glavom je imao Serge Aurier u finišu prvog dijela, no otišla je lopta pored gola.

U nastavku je Mourinho pokušao sa izmjenama, ali ni one nisu donijele rezultat. Igrala se 87. minuta kada je Carlos Vinicius mogao poravnati rezultat, ali je promašio, pa Tottenham bilježi i treći vezani poraz u Premier ligi.