Događaj se desio ispred kluba. Screenshot / 24.ur

Stravične vijesti jutros dolaze iz Slovenije, a kako prenose tamošnji mediji, sinoć je napadnut muškarac, koji je nakon zadobivenih teških povreda glave preminuo.

Ovaj događaj se desio u Novom Mestu, a iz Policijske uprave saopćili su da su o incidentu obaviješteni nešto poslije 2:30 sati iza ponoći.

Povrijeđenog muškarca hitna pomoć je prevezla u bolnicu, gdje je potvrđeno da je zadobio teške povrede. Na osnovu istrage, slovenski policajci identificirali su 20-godišnjeg osumnjičenog koji je ubrzo pronađen i uhapšen.

Iz Gradske uprave Novo Mesta osudili su napad i izrazili zabrinutost zbog pogoršanja sigurnosne situacije.

– Nasilni događaj nažalost pokazuje da se problematika sigurnosti u našem području, na koju upozoravaju lokalne vlasti jugoistočne Slovenije, pogoršava, dok država, kao jedina nadležna za rješavanje ovih problema, ne preduzima adekvatne mjere – navodi se u saopćenju.

Kako se saznaje, incident se dogodio kada je muškarac došao po svog sina ispred kluba “LokalPatriot”, nakon što mu je sin javio da mu prijeti grupa ljudi. Kada je muškarac izašao iz automobila, napala ga je grupa osoba, prilikom čega je zadobio teške povrede glave. Hitna pomoć je intervenirala i prebacila povrijeđenog u bolnicu, ali je preminuo nešto prije 22 sata, piše avaz.

(24sata.info)