Duel lidera Zapadne i Istočne konferencije, ujedno i ekipa sa trenutno najboljim omjerima u NBA ligi, odigran je u losanđeleskom Staples Centeru.

Meč je pripao domaćim Lakersima, 113:103, ali itekako su se morali namučiti kako bi savladali Milwaukee Buckse.

Prvo poluvrijeme bilo je u egalu, da bi Jezeraši podigli nivo vlastite igre u drugom poluvremenu te sredinom treće četvrtine ostvarili opipljiviju prednost (68:55). Žilavi gosti se nisu predavali, prišli su na zaostatak od samo četiri poena u zadnjih pet minuta (98:94), ali su ipak poklekli u finišu.

Bio je ovo također svojevrstan dvoboj najboljih igrača ovih ekipa, ali vjerovatno i lige. I obojica su oduševila. LeBron James je utrpao 37 poena, dok je Giannis Antetokounmpo upisao 32 poena i 12 skokova.

No, za razliku od zvijezde Bucksa, James je na svojoj strani imao saigrača koji je praktično predstavljao prevagu, Anthony Davis također je bio sjajan (30 poena), pogotovo u zadnjoj dionici.

Brooklyn Netsi ostvarili su iznenađujuće ubjedljivu pobjedu nad San Antonio Spursima, 139:120. Blistao je Caris LeVert, koji je upisao svoj prvi triple-double u karijeri (27 poena, 11 skokova, 10 asistencija).

Čekajući povratak Jusufa Nurkića (zakazan za meč protiv Rocketsa 15. marta), Portland Trail Blazersi su upisali poraz u gostima kod Phoenix Sunsa (127:117), koji ih dodatno udaljava od play-off pozicije. Domaći tim do trijumfa je predvodio raspoloženi Aron Baynes (37 poena, 16 skokova), dok Blazersima nije pomogao izvrstan učinak Hassana Whitesidea (23 poena, 20 skokova).