Inter je na gostovanju kod Fiorentine došao do sigurne pobjede u 21. kolu Serije A (0:2), a Nicolo Barella i Achraf Hakimi nastavili su sa odličnom formom ove sezone. Klub iz Milana ovim je preuzeo prvo mjesto, ali Rossoneri imaju utakmicu manje.

Nicolo Barella je imao veliku šansu u šestoj minuti, a u 31. postigao je pogodak za vodstvo Nerrazzura. Za 23-godišnjeg veznjaka ovo je bio treći pogodak ove sezone u Seriji A, a pored toga ima pet asistencija. To mu je rekord, jer ni u jednoj sezoni do sada nije bilo involviran u više pogodaka.

Fiorentina je nakon toga imala dvije velike prilike kada su pokušali Giacomo Bonaventura i Cristiano Biraghi, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Romelu Lukaku je poslao loptu malo preko gola. Poslije sedam minuta u drugom poluvremenu Ivan Perišić je udvostručio prednost gostiju.

Asistenciju kod pogotka upisao je Hakimi. Nijedan defanzivac u top 5 najjačih evropskih liga nije bio uključen u više pogodaka od Marokanca, koji ima šest pogodaka i četiri asistencije. Nerazzurri su imali nekoliko velikih prilika do kraja, ali rezultat se nije mijenjao.