Juventus je u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije pobijedio Inter na gostovanju (1:2), a Stara dama je večeras na svom terenu uspjela odbraniti tu stečenu prednost odigravši sa Nerazzurrima meč bez pogodaka.

Romelu Lukaku i Lautaro Martinez imali su dobre šanse u prvom poluvremenu za Inter, koji je imao nešto manje loptu u posjedu od Juventusa, ali s druge strane Stara dama je bila gotovo bezopasna i završen je prvi dio bez golova.

U drugom poluvremenu bilo je nešto uzbudljivije, a prvi je zaprijetio Achraf Hakimi u 53. minuti. Nakon toga Cristiano Ronaldo je imao dvije dobre šanse, a do gola je mogao i Dejan Kulusevski. Hakimi nije iskoristio veliku šansu u 81. minuti, a do kraja rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovo je bila sedma uzastopna utakmica Intera na gostovanju Juventusu u kojoj nije postigao pogodak, a uz to primio je devet golova u tom periodu. Posljednji pogodak protiv torinskog kluba u gostima postigli su u januaru 2015. godine kada je strijelac bio Mauro Icardi.