Inter je “pregazio” Benevento u utakmici 20. kola italijanske Serije A (4:0), a Lautaro Martinez je postao najmlađi igrač koji je u ovoj sezoni postigao deset ili više pogodaka.

Nerrazzuri su došli do vodstva u sedmoj minuti kada je Riccardo Improta postigao autogol. Do kraja prvog poluvremena Christian Eriksen, Achraf Hakimi i Martinez imali su velike šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

Pogodak Martineza u 48. minuti je poništen zbog ofsajda, a ovaj fudbaler je u 57. minuti povisio na 2:0. Dvadesettrogodišnji Argentinac je tako postao najmlađi fudbaler koji je ove sezone postigao deset ili više golova u Seriji A, a četvrti najmlađi koji je to uradio u pet najjačih evropskih liga. Ispred su Erling Haland, Silas Wamangituka i Kyliana Mbappe.

I Hakimiju je poništen pogodak zbog nedozvoljene pozicije u 66. minuti, a Romelu Lukaku je minutu poslije povisio na 3:0. Belgijanac je do kraja postigao još jedan pogodak, a u 78. minuti pogodio je za 4:0, što je bio konačan rezultat.