Inter je u utakmici šestog kola italijanske Serije A slavio na gostovanju kod Sampdorije (1:3), iako su cijelo drugo poluvrijeme Nerazzurri igrali sa igračem manje.

Nerazzurri su došli u prednost u 20. minuti. Pogodio je Stefano Sensi, koji je nastavio sa sjajnom formom. Isti igrač dvije minute poslije asistirao je Alexisu Sanchezu za 0:2. Sudija Gianpaolo Calvarese koristio je VAR kako bi provjerio da li je bilo ofsajda, nakon čega je pokazao na centar.

Mreža Sampdorije tresla se i u 36. minuti, ali je sviran ofsajd. Sensi je šutirao u 42. minuti, no promjene rezultata nije bilo. U prvoj minuti nastavka Lautaro Martinez je imao veliku priliku, a Sanchez je dobio drugi žuti karton i Inter je cijeli drugi period igrao sa igračem manje.

Jakub Jankto je u 55. minuti vratio Sampdoriju u igru kada je pogodio za 1:2, ali to nije trajalo dugo. Nerazzurri nisu imali problema, iako su imali igrača manje. Roberto Gagliardini je u 61. minuti pogodio za 1:3. Do kraja susreta nije bilo većih šansi, tako da se rezultat nije mijenjao.