U veoma važnom meču u borbi za opstanak ekipa Igman je sa 3:0 savladao Slogu Meridian i tako pobjegao iz opasne zone.

Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Igmana, Bodul je ubacio nakon prekida, a Ramićev šut glavom odbranio je golman gostiju Trako.

Dupovac je u 16. minut u opasnoj zoni napravio prekršaj nakon što je oborio napadača Sloge Meridian, prekid je izveo Starčević, a lopta je u živom zidu pogodila u ruku Hrelju, te je sudija Bandić dosudio opravdan penal za goste.

Odgovornost je preuzeo iskusni Zajić, Ćemana je poslao u jednu stranu, a loptu pored gola u drugu stranu, pa je rezultat ostao 0:0.

Nastavak utakmice ponudio je veliku borbu između dva šesnaestrcu, te veliki broj prekšaja. Ekipe su jednostavno znale koliki značaj nosi ovaj meč, pa je bilo veoma malo prostora za pogrešku.

Napokon je neko zaprijetio, Hrelja i Bodul su kombinovali, na kraju je Hrelja šutirao odlično, golman Trako je bilo savladan, ali je Nikolić izbio loptu korner.

Već u idučem napadu, gosti su imali dobru priliku, ali je Ćeman uspio otkloniti opasnost.

Imao je Igman priliku u 43. minuti, ali šuti Denkovića otišao pored gola.

Nakon gužve na otvaranju drugog poluvremena ispred gola Sloge Meridian, Bojo je šutirao, a Trako odbranio njegov udarac. Nekoliko trenutaka poslije, Hrelja je šutirao, golman Trako ponovo odbranio, lopta je došla ponovo do Boje, a njegov udarac je jedan igrač gostiju skrenuo u korner.

Nakon sjajno duplog pasa Denkovića i Ramića u 54. minuti, lopta je došla do Hrelje koji matira Traku za veliko slavlje domaćih i vodstvo od 1:0

Hebibović je oduzeo loptu u 66. minuti na sredini terene, uposlio je Denkovića koji je povukao kontru, vukao je loptu tridesetak metara, a onda je šutirao i savladao golamana Traku za 2:0.

Nakon prekida u 70. minuti Bodul je pokušao, međutim lopta je otišla preko gola Sloge Meridian.

Igrao se 86. minuti Mihajlović je pogriješio, lopta došla do Boje koji je uposlio Denkovića, a ovaj ponovo matirao golmana Sloge Meridian.

Na kraju su igrači i navijači Igmana slavili veliku pobjedu sa kojom su izašli iz zone ispadanja i sada su na desetom mjestu tabele, dok je Sloga Meridian ostala na osmom mjestu.

Premijer liga BiH, 28. kolo:

Igman – Sloga Meridian 3:0 (Hrelja 54’, Denković 66’, 86’)

Stadion: Gradski stadion (Konjic) Sudija: Antoni Bandić (Grude) Žuti kartoni: Oremuš, Hebibović, Hrelja, Denković (Igman), Zajić (Sloga Meridian).

FK IGMAN: Ćeman, Duraković, Mahmić (Bojo), Dupovac, Oremuš, Hebibović (Bešagić), Drljević, Bodul, Hrelja, Denković (Alešević), Ramić (Ahmetović)

FK SLOGA MERIDIAN: Trako, Nikolić, Omić, Zajić (Bilal), Đorić, Stevanović (Peco), Šaula (Čolić), Lalić (Krstovski), Starčević (Mihajlović), Ristić, Milanović