Odigrane su utakmice 14. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a Igman iz Konjica uspio se “odlijepiti” od GOŠK-a na vrhu tabele.

GOŠK je remizirao na gostovanju kod Budućnosti u Banovićima (1:1). Klub iz Gabele poveo je u 35. minuti golom Ahmeda Hasanovića, ali u 88. minuti domaći su uspjeli doći do poravnanja kada je pogodio Eldin Trumić.

Igman je iskoristio ovaj kiks GOŠK-a i odvojio se na vrhu. Konjičani su savladali Mladost DK sa 3:0. Prvo je pogodio Senad Kašić u 51. minuti, a potom i Seid Zukić u 59. minuti. U finišu utakmice konačnih 3:0 postavio je Vehudin Alešević.

TOŠK još uvijek drži kakav-takav priključak za Igmanom i GOŠK-om. Ekipa iz Tešnja deklasirala je Jedinstvo u Bihaću (0:4). Ajdin Mujagić je doveo goste u prednost u 15. minuti, a u nastavku Arnel Delić je postigao dva gola te jedan Kenan Delić.