Milan je nastavio svoj dugi niz bez poraza, a Rossoneri su danas na gostovanju protiv Udinesea došli do nove pobjede (1:2) u šestom kolu Serije A, koju im je donio Zlatan Ibrahimović.

Gosti su bili opasniji od početka, a u 18. minuti Ibrahimović je fantastično primio i smirio jednu loptu u šesnaestercu protivnika i upislio Francka Kessiea, koji je doveo Milan u prednost od 0:1.

Udinese je do kraja poluvremena imao jednu dobru priliku preko Stefana Okake, a nakon dvije minute igre u drugom poluvremenu Alessio Romagnolli je napravio penal, koji je za 1:1 realizovao Rodrigo De Paul.

Nije bilo većih šansi sve do 83. minute kada je Ibrahimović pokazao da mu godine ništa ne mogu i senzacionalnim pogotkom donio je pobjedu Rossonerima od 1:2.

Rade Krunić je ušao u igru u 89. minuti umjesto Hakana Calhanoglua, prenosi SCsport.