U 8. kolu engleske Premier lige, Manchester City je poražen na svom terenu protiv Wolverhamptona sa 0:2.

Uzaludan je bio posjed lopte do 75% i napadi tokom svih 90 minuta, jer Građani nisu pronašli put do gola. Vukovi su se uspješno odbranili, a onda je u 80. minuti Adama Traore matirao Edersona.

Isti igrač je u sudijskoj nadoknadi postigao i drugi gol i gosti su odnijeli puni plijen sa Etihada, prenosi SCsport.

Manchester City već zaostaje osam bodova za vodećim Liverpoolom i teško će odbraniti titulu.

Chelsea je kao gost bio bolji od Southamptona rezultatom 1:3. Abraham u 17. i Mount u 24. minuti donijeli su veliku prednost Plavcima, ali je Ings u 30. minuti smanjio rezultat na 2:2.

Ipak, potvrdu trijumfa Chelseaja donio je Kante u 40. minuti trećim golom, a konačnih 1:4 postavio je Batshuayi u 89. minuti.

Arsenal je na svom terenu savladao Bournemouth sa 1:0, a strijelac jedinog gola za Topnike bio je David Luiz u 9. minuti. Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za londonski tim.