U derbiju zapadne konferencije sjevernoameričke košarkaške NBA lige Houston Rocketsi su savladali lidera zapadne konferencije ekipu Los Angeles Lakersa sa 121:111.

Houston je došao do pobjede iako zvijezda Houstona James Harden nije imao svoj dan i postigao je samo 14 poena, ali zato je njegov saigrač Russel Westbrook bio najučinkovitiji igrač utakmice s 41 poenom.

Utakmica je od prvog do posljednjeg minuta bila izjednačena. Tri minuta do kraja Houston je imao poen prednosti, a tada je jedan od najboljih košarkaša svijeta LeBron James preuzeo odgovornost i pokušao preokrenuti meč u korist Lakersa. Ipak, ni James sinoć nije bio raspoložen, promašio je šuteve i postigao tek 18 poena, a Houston je njegove greške znao iskoristiti i poentirati.

Lakerse je s 32 poena i 13 skokova predvodio Anthony Davis.

Sinoć je odigran i svojevrsni derbi istočne konferencije u kojem su prvoplasirani Milwaukee Bucksi na svom terenu bili bolji od Philadelphia 76-ersa sa 112:101. Za novu pobjedu Bucksa, vodeće ekipe NBA lige, ponovo je najzaslužniji bio Grk Giannis Antetokounmpo s 36 poena i 20 skokova.

Za razliku od utakmice u Los Angelesu, ovom meču je nedostajala neizvjesnost jer su Bucksi krajem treće četvrtine ostvarili visoku prednost koju su do kraja susreta bez problema održali.

Portland Trail Blazersi, koji još uvijek očekuju povratak Jusufa Nurkića na teren, pobijedili su San Antonio Spurse. Portland su predvodili Damian Lillard s 26 poena i deset asistencija i Hassana Whitesida koji je upisao 17 poena i čak 23 skoka.