Fudbaleri Igmana savladali su Sarajevo sa 2:0 u okviru 5. kola Premijer lige BiH na stadionu Mladosti u Doboj-Kaknju.

U 27. minuti Igman je poveo 1:0 zahvaljujući golu iz penala.

Hrelja je loše izveo penal, Šahinović odbranio, ali je samo odbio loptu do Hrelje koji iz drugog pokušaja pogađa. Treba istaći da je ovo bio prvi gol Igmana u historiji Premijer lige BiH.

U nastavku, u 54. minuti, Demir Jakupović pogađa za 2:0 nakon izvedenog kornera Bodula. Nedugo nakon gola, Bodul je zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Igman je utakmicu završio sa dva igrača manje, nakon što je i Blagojević dobio crveni karton.

Bila je to historijska pobjeda tima iz Konjica koji se od ove godine takmiči u Premijer ligi BiH.

Navijači Sarajeva su zvižducima ispratili nogometaše Bordo tima, a obavili su i razgovor s Dudićem.

“Nije lako, razumijem i revolt navijača. Prvu utakmicu su nam progledali kroz prste, ali definitivno sada moramo biti samokritični. Ja sam najmanji problem, kad budem višak, otići ću. Moramo se svi pogledati u lice nakon ovoga i riješiti tekuće probleme”, kazao je Dudić.