U okviru prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige FK Velež je na stadionu Grbavica ugostio ekipu Hamrun Spartans. Konačan rezultat sureta glasio je 1:0 u korist gostujuće ekipe.

Prva šansa za goste bila je već u prvoj minuti susreta, šutirao je Dodo, ali je Bogdanović bio dobro postavljen. U petoj minuti utakmice pokušaj Dine Hasanovića sa dvadesetak metara, ali Bonello brani njegov udarac.

U 26. minuti utakmice najbolja prilika za Velež u prvom dijelu susreta, lopta je nakon kornera i greške odbrane gostujuće ekipe došla do Hasanovića koji je šutirao loše.

Igrala se 30. minuta utakmice kada je Hamrun to kaznio, a nakon udarca Mashikea kojeg je odbranio Bogdanović, lopta se odbila do Guillaumiera koji je zatresao praznu mrežu.

Do kraja prvog dijela u finišu susreta gosti su diktirali tempo igre, ali većih prilika nije bilo, pa je Hamrun na poluvremenu vodio sa 1:0.

U nastavku utakmice nije viđeno previše fudbala. Gosti sa Malte su na sve načine pokušavali da zadrže vrijeme, te da sačuvaju pobjedu na Grbavici.

Dobra šansa za goste u drugom poluvremenu desila se u 56. minuti utakmice kada je Jonny ostao zaboravljen u kaznenom prostoru Veleža, ali je loše šutirao.

Sa druge strane Velež je napadao uglavnom “jalovo”, te nije stvorio niti jednu kolosalnu priliku u drugom dijelu utakmice do 84. minute kada je šutirao Pantelić, ali je i njegov udarac bio slab i golman gostiju Bonello ga je odbranio. U šestoj minuti sudijske nadoknade Haskić je imao najbolju šansu za Rođene na utakmici, ali je Bonello ponovo odbranio njegov udarac.

Sada će ekipu Amara Osima čekati dosta teži zadatak na Malti, gdje će morati sa golom zaostatka pokušati izboriti prolazak u treće pretkolo kvalifikacija u Konferencijskoj ligi.