Leicester je savladao Manchester City na Wembleyju rezultatom 1:0 i tako osvojio Community Shield na startu nove sezone.

City je prvi zaprijetio na utakmici kada je pokušao Ilkay Gundogan u šestoj minuti, a prvu veću šansu za Lisice imao je Jamie Vardy desetak minuta poslije. Prijetili su golu Građana Ayoze Perez i još jednom Vardy, ali promjene rezultata nije bilo.

Samuel Edozie je poslao loptu malo pored gola. U finišu prvog dijela Gundogan je pokušao, a veliku šansu za Leicester imao je Vardy, no sjajan na golu je bio Zackary Steffen. Prvu veću šansu u drugom dijelu imao je Riyad Mahrez u 59. minuti.

Nakon toga uslijedio je period bez većih šansi, a u 87. minuti Nathan Ake je napravio penal. Loptu je uzeo Kelechi Iheanacho i pogodio sa bijele tačke za vodstvo Leicestera, a kasnije će se ispostaviti i za pobjedu, te trofej na startu sezone.