Odigrana je prva polufinalna utakmica Lige prvaka između Borussije Dortmund i PSG-a. Na kraju je semafor pokazivao 1:0. U uzbudljivom dvoboju bilo je dosta prilika na obje strane, a ime putnika u finale saznat ćemo nakon uzvratnog okršaja u Parizu koji je na progarmu za šest dana.

Vodstvo Borussije nakon prvih 45 minuta

Ipak, krenimo redom. U uvodnim minutama domaći su, nošeni podrškom s tribina, krenuli ofanzivno. Ipak, svi njihovi napadi su zaustavljeni na vrhu šesnaesterca.

U 11. minuti prvi put prijete gosti iz Pariza. Međutim, udarac Dembelea završio je pored gola. Tri minute poslije velika prilika za Borussiju. Sabitzer je dobio loptu u šesnaestercu gostiju, ali je pucao iskosa i Donnarumma lako zaustavlja njegov udarac.

Nakon toga se igralo najčešće između dva šesnaesterca. Obje ekipe igrale su ofanzivno i težile su da postignu pogodak. Gosti iz Pariza bili su vrlo agresivni na polovini Borussije iz Dortmunda. Igrao se 36. minut kada je Schlotterbeck poslao sjajnu loptu iza odbrane PSG-a za Niklasa Fullkruga. On je loptu primio desnom, a lijevom nogom matiaro je Donnarummu za 1:0. Ovo je njegov 3. pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Isti igrač imao je još jednu sjajnu priliku u 44. minuti, ali je čuvar mreže PSG-a odbranio. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Dvije stative u jednom napadu

U nastavku gosti kreću snažno. U 55. minuti Mbappe je sjajno pucao, ali pogodio je stativu. Lopta se odbija do Hakimija koji u nastavku akcija također pogađa okvir gola. Tako su igrači PSG-a u jednom napadu dva puta pogodili stativu.

Tri minute poslije Mbappe ponovu šutira, ali pravo u Kobela. Aktuelni francuski prvak nastavio je napadati ka golu Borussije. Željeli su da izjednače što prije. U 56. minuti zicer za PSG. Hakimi je odlično ubacio u peterac, Fabian Ruiz je bio potpuno sam, ali glavom šutira pored gola. U jeku napada gostiju, uzvratili su domaći. U 60. minuti Sancho je vratio jednu loptu pred gol PSG-a, ali je Fullkrug bio neprecizan.

Isti igrač je šest minuta poslije , nakon jednog prekida, bio u šansi – ali je pucao preko gola. Ponovo prijete gosti u 72. minuti. Dembele se ubacio iza odbrane Borussije, šutirao, ali odbranio je Kobel. U 80.minuti sjajna akcija gostiju. Hakimi odlično asistira za Dembelea koji iz sjajne prilike prebacuje gol. Meč loptu za Dortmund imao je Brandt u 84.minuti, ali je izblokiran u ključnom momentu. Ostalo je 1:0.