Nogometaši Freiburga ostvarili su prvu pobjedu u novoj bundesligaškoj sezoni, i to protiv favorizirane Borussije iz Dortmunda.

Domaćini su poveli već u šestoj minuti fantastičnim pogotkom Vincenta Grifa iz slobodnog udarca.

Uslijedili su pritisci gostiju, koji su ostavljali previše prostora na svojoj polovini što je Freiburg kaznio preko Szalaija u 53. minuti i poveo sa 2:0. Šest minuta kasnije Borussia je smanjila autogolom Keitela, ali to je bilo sve od ekipe iz Dortmunda.

Naš Ermedin Demirović igrao je zadnjih dvadesetak minuta, zamijenio je Lucasa Holera. Reprezentativac BiH zaradio je žuti karton u završnici utakmice, zbog pregrubog starta na Akanjiju.

Što se tiče ostalih mečeva drugog kola Bundeslige, odigranih danas u popodnevnom terminu, svakako vrijedi izdvojiti gostujuću pobjedu Wolfsburga nnad Herthom u Berlinu. Domaćini su poveli pogotkom Lukebakija s bijele tačke u 60. minuti, da bi Baku izjednačio, a zatim Nmecha dvije minute prije završetka donio tri boda Vukovima.

Bochum je savladao Mainz (2:0) golovima Holtmanna i Poltera. Remizirali su Greuther Furth i Arminia (1:1), a Eintracht i Augsburg su odigrali susret bez golova.